T&P   Archiwum   Terminy   Katalog Branżowy   Serwis   Shop   Kontakt  
 
  Przegląd   Przeglądy rynku   Wyszukiwanie artykułów

T&P archivum: Wydania 2-2010 (Wrzesień/Październik)

<< powrót do spis treści
Konkurs: Druga runda Golden Shirt Award

„Join the textile Community“ to motto Międzynarodowych Branżowych Targów TV TecStyle Visions i jednocześnie temat konkursu Golden Shirt Award 2012, organizowanego przez czasopismo specjalistyczne TVP, patrona medialnego targów TV. Zadaniem wszystkich uczestników konkursu jest zaprezentowanie „Communicate the community!“ na tekstyliach. A wszystko przy pomocy haftu, druku, floka, lasera i strasu. Prezentacja nadesłanych i nagrodzonych prac konkursowych odbędzie się w dniach od 2 do 4 lutego na targach TV 2012 w Stuttgarcie.

Targi to miejsce wizyt i komunikacji. To właśnie tutaj ludzie spotykają się ze sobą, wzajemnie na siebie oddziałują, dzielą się wiedzą i spostrzeżeniami, tworzą coś wspólnie, krótko mówiąc: komunikują się.
Wyzwaniem nowo ogłoszonego konkursu jest interpretacja „textile Community” i utrwalenie jej na tekstyliach. Golden Shirt Award 2012 to wspaniała okazja do tego, aby wykazać się talentem twórczym i umiejętnościami technicznymi. Konkurs skierowany jest zarówno do doświadczonych projektantów, specjalistów i wszystkich działających w branży zdobienia tekstyliów, jak i do młodego pokolenia (uczniów i studentów). Warunkiem udziału w konkursie jest połączenie przynajmniej dwóch technik zdobienia tekstyliów: haftu, druku (sitodruku, druku cyfrowego i transferowego), floka, strasu i lasera.

Sponsorzy i nagrody
Mając na celu dalsze wspieranie kreatywności specjalistów w dziedzinie zdobienia tekstyliów, nagrody w konkursie Golden Shirt Award ufundowały znane i cenione w branży firmy. Głównym sponsorem jest jeden z największych na świecie producentów odzieży promocyjnej Anvil GmbH z Kaiserslautern, który ufundował nagrodę w wysokości 3.000 Euro. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2.000 Euro sponsoruje producent maszyn hafciarskich Melco Europe AG. A fundatorem trzeciego miejsca i nagrody w wysokości 1.000 Euro jest producent nici hafciarskich Madeira.
Za najlepsze połączenie techniki floka z drukiem, haftem, strasem lub laserem firma Maag (maszyny flokujące) ponownie przyznaje nagrodę specjalną w wysokości 500 Euro. Laureatów konkursu wyłoni piętnastoosobowe jury, w którego skład wchodzą członkowie Rady Targów TV.

Prezentacja prac i rozdanie nagród
Wystawa prac konkursowych odbędzie się w dniach od 2 do 4 lutego 2012 na targach TV TecStyle Visions 2012 w Stuttgarcie. Nagrody Golden Shirt Award przyznane zostaną 3 lutego na scenie pokazowej targów TV. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30 września 2011.
Szczegółowe warunki udziału w konkursie oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej:
http://www.tp-textil.net/home/gsa.php

Artykuł do pobrania w formacie PDF